• Pzt - Cmt 9.00 - 18.00
 • Büyükdere Cad. Fulya Mah. No:32 Kat:7 Şişli, İstanbul

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai Vize İstiyor Mu?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek isteyen Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) pasaporta sahip Türk vatandaşlarının 90 gün vizesiz seyahat etmeye hakları bulunmaktayken; Umumi (Bordo) pasaporta sahip Türk Vatandaşlarının vize alması gerekmektedir.

Dubai Online Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Sisteme renkli olarak taranmış Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Sisteme renkli olarak taranmış minimum 6 ay daha geçerliliği olan Pasaport Fotokopisi
 • Birleşik Arap Emirliği vizesi için yatırılan ücretin banka dekontu

Dubai Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Dubai, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına online vize uygulamaktadır. Online başvuru yapabilmek için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Bunlar;

  • Geçerli pasaport: Pasaportunuz BAE’ye varış tarihi itibari ile geçerli ve seyahat sonrası 6 ay daha süresi olması gerekmektedir. Pasaport süresi 6 aydan az ise Dubai vizesine başvurmadan önce pasaportunuzu yenilemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde, BAE e-vizeniz reddedilebilmektedir. Ek olarak tüm bilgilerin açık, net, okunabilir ve görünür olması için yüksek çözünürlükte taranmış olması gerekir.
  • Geçerli e-posta adresi: Online başvuru formu üzerinden işlem yaptığınız takdirde e-posta yoluyla vizeniz tarafınıza iletilmektedir. Bu nedenle başvurmadan önce geçerli bir e-posta adresiniz olmalıdır.
  • Kimlik: 18 yaşından küçük çocukların Dubai vize işlemleri kimlikleri iletildiği takdirde yapılmaktadır. Ayrıca yabancı uyruklu kişilerin Türkiye oturum kartları ile kendi ülkelerindeki kimlik kartlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.
  • Ödeme: Başvurunun işleme girebilmesi için vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Turistik amaçlı Dubai seyahatlerinde 30 gün içinde tek giriş veya çift giriş başvurusu yapmış kişilere 60 günlük süre zarfında 28 günlük konaklama izni verilmektedir. Dubai’de kalış süresi 28 günü aşıyorsa kişilere ağır cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Belirtilen süreden daha uzun kalmak isteyenler vize uzatma talebinde bulunabilmektedir. Süre aşıldığı takdirde 3.000 USD para cezası uygulanmaktadır.

Uzun süreli Dubai turistik vize başvurularında ise ülkeye giriş yaptığınız tarih itibari ile 90 gün konaklama hakkınız olur. Seyahat planınınız da maddi kayıp yada herhangi bir sorun yaşamamak için bu bilgileri dikkate alınız.

Dubai Vize Türleri

Birleşik Arap Emirlikleri Vize türlerini Turistik, Ticari, Ziyaret ve Transit vize olarak ayırdığı gibi bu vize türlerini de uzun süreli ve kısa süreli olarak gruplandırma yapmaktadır.

30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

Dubai kısa dönem tek girişli turistik vizesi, 30 günden kısa sürecek seyahatlerde tahsis edilmektedir. 30 günlük tek girişli vizenin izin verdiği ikamet süresi uzatılamamaktadır. Bu vize türü veriliş tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır.

30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

Dubai kısa dönem çok girişli vize, ülke sınırları içerisine çoklu giriş hakkı tanımaktadır ve ilgili konaklama süresi uzatılamamaktadır. 30 Günlük Çok Girişli Vize ile ülke sınırları içerisinde 30 gün konaklama izni verilmektedir. Bu vize türü veriliş tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır.

90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

90 gün tek girişli uzun dönem vizesi, Dubai sınırları içerisinde 90 güne kadar konaklama izni vermektedir. Bu vize türü turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi amaçlarla verilmektedir ve ülkeye yalnızca bir defa giriş hakkı tanımaktadır. Bu vize türü veriliş tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır.

90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

90 gün çok girişli uzun dönem vizesi, Dubai sınırları içerisine 90 güne kadar konaklama amacıyla seyahat edecek ve ülkeye birden fazla kez giriş yapacak kişilere tahsis edilmektedir. Bu vize türü veriliş tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır.

Dubai Cruise Vizesi

Dubai Cruise Vizesi, çok giriş hakkı tanıyan bir vize türüdür. Vize onay tarihinden itibaren 30 gün boyunca geçerli olmaktadır. İlgili vize türünü seyahat rotasında Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) bulunan veya seyahatleri Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinden başlayacak olan Cruise turları yolcularına tahsis edilmektedir.

48 Saatlik Dubai Vizesi

48 Saatlik Dubai Vizesi, tek giriş hakkı ile verilmektedir. Dubai Havalimanı Terminali 1-2-3’ten yapılmakta olan aktarmalı uçuşlar için kullanılmaktadır. Bu vize tipi çin 3 ayaklı uçak biletine sahip olunması gerekmektedir. Vize onay tarihinden itibaren 30 gün boyunca geçerli olmaktadır. Bu vize türü ile Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine giriş yapıldığı an itibariyle 48 saat konaklama hakkı tanınmaktadır.

96 Saatlik Dubai Vizesi

96 Saatlik vize tek girişli olarak verilmektedir. Vize onay tarihinden itibaren 30 gün boyunca geçerli olmaktadır. Bu vize türü ile Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine giriş yapıldığı an itibariyle 96 saat konaklama hakkı tanınmaktadır.

14 Günlük Servis Vizesi

14 günlük Dubai vizesi tek girişli olarak verilmektedir. Vize onaylandığı tarih itibari ile 14 gün içerisinde ülkeye giriş yapılıp 14 gün konakla hakkınız olmaktadır. Bu vize tipinin süresi uzatılamaz. Belirtilen süre içerisinde ülkeden çıkmanız gerekmektedir.

Dubai vizeleri hakkında daha detaylı bilgi için ofisimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına elektronik vize uygulamaktadır. Başvuru işlemlerine başlamadan önce ilk yapılması gereken Dubai sınırları içerisine yapılacak olan seyahat amacının belirlenmesidir. Süreç seyahat amacına uygun olan vize türüne ait gerekli belgelerin hazırlanmasıyla devam etmektedir. Her ülkenin kendine özgü vize prosedürleri vardır. Dubai vizesi, vize türüne, seyahat amacına ve seyahat süresine göre düzenlenmektedir.

Hazırlamış olduğunuz evrakları Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi yetkilileri Dubai vize taleplerini değerlendirme aşamasında eksiksiz olarak görmek istemektedir.

Dubai vizesi için gerekli evrakları göndermeden alanında uzman danışmanlarımızı arayarak ön bilgi alabilirsiniz. Danışmanlarımız belgelerinizi inceleyerek herhangi bir eksik veya hata görmesi durumunda tarafınıza bildirmektedir. Bu sayede başvuru dosyasının talep edildiği şekilde hazırlanmış olmasından dolayı vize talebinin reddedilme ihtimalinin önünde geçilmektedir.

Dubai Transit Vize Başvurusu Nedir?

BAE üzerinden diğer ülkelere aktarmalı olarak seyahat edecek kişilerin bekleme sürelerinin 24 saati aşacak olması durumunda Dubai 96 Saatlik Transit Vizesi için başvuru yapmaları gerekmektedir. Dubai Transit vizesi sahiplerinin Dubai üzerinden aktarmalı olarak gidecekleri ülkeye (onward flight) 96 saat içinde uçmaları ve gerekli izni gösteren evrakları beyan etmeleri gerekmektedir.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesinin online başvurunun yapılmasıyla birlikte sonuçlanması ortalama 24 saat ile 72 saat içerisinde gerçekleşmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinin yoğun ve kapalı olduğu tarihler olan resmi tatiller öncesinde süre uzayabilmektedir. Ayrıca ek evrak talep edilmesi, başvurunun soruşturmaya takılması gibi durumlar Dubai vize işlemleri süresi uzayabilir.

Seyahat planı ile ilgili bir sorun yaşamamak için Dubai vize başvurusu işlemlerinin en az 10 gün öncesinde tamamlanmış olması önerilmektedir.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai vize ücreti vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Dubai vize ücreti 2022 yılına dair fiyat listesini öğrenmek için vize danışmanlarımız ile iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Dubai vize ücreti nasıl ödenir?

Dubai vize ücreti dolar olarak ödenmektedir. Bunun yanı sıra güncel kurdan TL karşılığını banka havalesi veya EFT olarak ödeyebilirsiniz. Dubai vize ücreti, başvurunuzun işleme alınması için ödenmesi gereken ücrettir. Bu ücret başvuruda bulunacağınız vize türüne göre değişmektedir. Vize bedeli ödenmediği takdirde başvuru işleme alınmaz.

Dubai vize başvuruşu Dubai Göçmenlik ofisine yapıldığı takdirde ücret hiçbir koşulda geri iade edilmemektedir.

Dubai vize başvurusu ne zaman reddedilir?

Dubai vize başvurusunun reddedilmesinin birçok nedeni olabilmektedir. Başlıca nedenler:

 • Başvuru sahibinin kendi ülkesinde veya BAE’de sabıka kaydı olması,
 • Daha önce alınmış vizenin kötüye kullanılması,
 • Pasaport fotoğrafı herhangi bir nedenden dolayı net olmaması,

Dubai Vize İşlemleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seyahat tarihlerini iyi belirleyin: Cuma, Cumartesi ve resmi tatil günlerinde BAE Göçmenlik Ofisi hizmet vermemektedir. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına söz konusu duruma uygun olacak şekilde hareket edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Paneo Vize ile önceden iletişime geçin: Online Dubai Vizesi, BAE Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri aracılığı ile alınabilmektedir. Dubai vizesi için ülkeye giriş yapacağınız tarihten en geç 10 gün öncesinde başvuru işlemlerinin tamamlanmış olması tavsiye edilmektedir. Acil Dubai Vizesi başvuruları için kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Vizenizi yanınızda bulundurun: Dubai vizesi elektronik ortamda sahip olunabilen bir vize türüdür. Onay mektubu şeklinde hazırlanan Dubai (BAE) vizeleri başvuru aşamasında belirtilen elektronik posta adresine gönderilmektedir. Dubai elektronik vizesi üzerinden bulunan barkod (seri no) ülkeye giriş iznini sağlayan bölümdür. Barkod özelliği (seri numarası) olmayan vize belgelerine itibar etmeyiniz. Onay mektubu vize yerine geçtiğinden dolayı seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurmalısınız.

Seyahat gereksinimlerini öğrenin: BAE’ye seyahat etmeden önce güncel seyahat gereksinimlerini öğrenin. Dubai Emirliği Göçmenlik Ofisleri Dubai’ye giriş yapacak kişileri Dubai Uluslararası Havalimanı içerisinde göz taramasına tabi tutmaktadır.

Dubai vize işlemleri için vize temsilcilerimiz ile görüşme yapabilir,  başvuru aşamasında gerekli olan bilgileri sizinle paylaşarak süreç boyunca işlemleri şahsınız adına yönetmektedir.

Paneo Vize olarak Dubai vize başvuru sürecini en doğru şekilde yöneterek tarafınızca işlemlerin takibini  yapılmasını sağlamaktayız.

 

Call Now ButtonHEMEN ARA!