• Pzt - Cmt 9.00 - 18.00
 • Büyükdere Cad. Fulya Mah. No:32 Kat:7 Şişli, İstanbul

Kanada

Kanada Vizesi

Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan Kanada, toplam yüzölçümü açısından dünyanın  en büyük ikinci ülkesidir. Kanada, doğal güzellikleri, geniş toprak alanları ve teknolojik çalışmalarıyla ön planda olan bir ülkedir. Kanada vatandaşlarının %80’i Avrupa kökeninden gelmektedir. Kanada’nın en büyük şehri Toronto’dur. Başkent Ottawa şehri dördüncü büyük şehirdir. Sağlık ve eğitim hizmetlerinin ücretsiz olduğu ülkede gelir dengesizliği oranı oldukça düşüktür. Kanada, ihracat, hizmet sektörü, bilim ve teknoloji alanındaki başarıları ile ülke ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır. Kananda, müzik festivalleri ile sanat ve kültür turizminde popüler bir ülkedir. Montreal şehrinde her yıl haziran ayında düzenlenen Montreal Caz Festivali 2004 yılında dünyanın en büyük caz festivali olarak adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdırmıştır. Kış aylarında düzenlenen Winterlude Kış Festivali, temmuz ayında düzenlenen Vancouver Işık Kutlaması, Quebec Yaz Festivali her yıl milyonlarca kişinin katıldığı festivallerdir. Kanada bahar ve yaz aylarında müzik, tiyatro ve film festivalleriyle, kış aylarında ise buz hokeyi ve kayak sporlarıyla seyahat severlerin ziyaretine uğramaktadır.

 

Kanada’ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus, hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamilleri hiç bir ayrım olmaksızın Kanada vize uygulamasına tabidir. Kanada vizesine başvuruda bulunabilmeniz için bir takım uygunluk kriterlerine sahip olmanız gerekmektedir. Bu kriterler aşağıdaki gibidir:

 • Herhangi bir suç kaydına sahip olmamak,
 • Güvenlik riski taşımamak
 • Kanada tarafından tanınan, süresi dolmamış, yasal bir seyahat belgesine sahip olmak,
 • Kanada’da kaldığınız süre içinde masraflarınızı karşılayabilecek ve ülkenize dönüşünüzü sağlayabilecek ölçüde yeterli finansmana sahip olduğunuzu kanıtlamak,
 • Sağlıklı olmak,
 • Türkiye’de bir ikamet adresiniz ve Kanada’yı ziyaretinizden sonra evinize geri dönmenizi sağlayacak iş veya aile bağlarınız olmalıdır.

 

Kanada vizesi, tek girişlik vize (single entry visa) ve çoklu giriş vizesi (multiple entry visa) olmak üzere iki farklı türde verilmektedir. Tek girişlik vize, seyahat edecek kişiye 6 ay süresince Kanada’ya yalnızca tek bir sefer giriş yapma hakkı vermektedir. Çoklu giriş vizesi ise seyahat edecek kişiye vize süresince Kanada’ya istediği şekilde giriş çıkış yapma hakkı tanımaktadır. Kanada vizesi ile kişinin Kanada’da 6 aya kadar ikamet etme hakkı tanınmaktadır. Fakat bazı durumlarda,  Kanada Sınır Hizmetleri Ajansı (Canada Border Services Agency) ya da Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı (Immigration, Refugees and Citizenship Canada ) yetkilileri  ziyaretçinin Kanada’da 6 aydan daha kısa süre bulunmasına karar verilebilir ya da daha uzun süre konaklamasına müsade edebilmektedir. Bu durumda ziyaretçinin Kanada’dan ayrılması gereken yeni tarih pasaportuna yetkililer tarafından işlenecek ve ziyaretçiye bu güncel tarihi gösteren yeni bir belge verilecektir. Bu belge Turist Kayıt Belgesi (Visitor Record) olarak adlandırılmaktadır.

Kanada vizesi göçmen olmayan vize ve göçmen vize olmak üzere iki kategoriye ayrılmıştır. Göçmen vize türü uzun süreli vizelerdir. Kanada uzun süreli öğrenci vizesi, Kanada aile birleşimi vizesi, Kanada ebeveyn süper vize, Kanada aile sponsorluğu vizesi ve Kanada girişimci vizesi göçmen vize kategorisindedir. Göçmen olmayan vize türü kısa süreli vizelerdir. Kanada turistik vizesi, Kanada ticari vizesi, Kanada aile ve arkadaş ziyaret vizesi, Kanada kısa süreli öğrenci vizesi ve Kanada transit vizesi göçmen olmayan vize kategorisindedir.

Kanada vize başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için başvuru evraklarının doğru eksiksiz hazırlanması büyük önem teşkil etmektedir. Paneo Vize uzman ekibi, Kanada vize başvurularınızın olumlu sonuçlanması için bu süreci titizlikle yönetir. Kanada vize başvurunuzu, Paneo Vize  uzman vize danışmanınız aracılığı ile Kanada Başkonsolosluğu’na iletebilirsiniz. Böylece, vize başvuru sürecinde gereksiz zaman kaybı yaşamaz  ve en büyük red alma sorunlarından biri olan yanlış ya da eksik belge sunumu gibi basit hatalar sebebiyle olumsuz bir sonuçla karşılaşmazsınız.

 

Kanada Turistik Vizesi

Kanada’ya gezi ve tatil amacı ile seyahat edecek bireylerin başvuru yaptığı vize kategorisidir. Çok girişli Kanada turistik vize alan kişiler 6 ay süresince istediği kadar Kanada’ ya giriş çıkış yapabilmektedir. Kanada turistik vize süresi en fazla 6 ay olarak belirlenmiştir.

 

Kanada Turistik Vizesi için Gerekli Temel Evraklar

 1. Vize talep dilekçesi: Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben, seyahat amacınızı ve seyahat tarihinizi belirten ingilizce olarak  yazılmış turistik seyahat istek yazısı.(Antetli kağıda  ıslak imzalı ve mühürlü olmalıdır.)
 2. Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 4000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)
 3. Kira geliri, tapu ve araç ruhsatı fotokopileri (varsa)
 4. Evli olanlardan evlilik cüzdanı fotokopisi
 5. Başvurunuz aile veya arkadaş ziyareti ise davetiye mektubu. (Davetiye mektubunu hazırlayan kişi Kanada vatandaşı ise pasaportunun fotokopisi, eğer oturum izni sahibi ise oturum izni kartının önlü arkalı fotokopisi
 6. C. nüfus cüzdanı fotokopisi, yabancı uyruklu ise oturum izninin fotokopisi
 7. 2 adet biometrik fotoğraf (güncel tarihli, arka fonu beyaz)
 8. Pasaport: Kanada turistik vize başvurularında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, en az 3 ay geçerliliği olan, yıpranmamış ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası olmalıdır.
 9. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgilerini içermeli. Evli kadınların evlendikten sonraki soyadı ile birlikte evlenmeden önceki soyadının yer aldığı tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini alması gerekmekte.)
 10. Kanada Vize Başvuru Formu
 11. Aile Bilgi Formu

 

Kanada vizesi için istenen ek belgeler

 Şirket sahibi için:

1- Orjinal Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
2- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi 
3- Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
4- Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
5- SGK (4b) Hizmet dökümü
6- Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 4000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)

Memur için:

1- Görev ve İzin yazısı (kişinin bağlı bulunduğu kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı
2- Görev kimlik kartı fotokopisi
3- Maaş Bordrosu (son 3 aylık, imzalı ve mühürlü)

Doktor, avukat veya tüccar için:

1- Oda Sicil kaydı (Son 3 ay içerisinde alınmış)
2- Güncel Şirket Evrakları (sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi)
3- Meslek kimlik kartı fotokopisi
4- SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü
5- Maaş Bordrosu (son aylık kaşe ve ıslak imzalı)

 SGK’lı çalışanlar için:

1- Güncel tarihli Şirket Evrakları (faaliyet belgesinin orijinali, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri, sicil gazetesi fotokopisi)
2- SGK İşe giriş bildirgesi ve Hizmet dökümü
3- Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 4000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)
4- Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)

Emekliler için:

 1. Emeklilik kartı fotokopisi.
 2. Emekli olunan kurumdan alınmış yazı (ıslak imzalı) ya da e-devlet’ten alınmış emeklilik kaydı ve emeklilik maaş bilgisinin çıktısı.
 3. Emeklilik maaşı aldığı bankadan geriye dönük 3 aylık banka dökümü ve banka yetkilisinin imza sirküleri 
 4. Son 3 aylık Şahsi Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (Bakiyesi en az 4000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı).
 5. Öğrenciler için:
 • Öğrenci belgesi.
 • Muvakatname (18 yaşından küçükler için).

 

Kanada Ticari Vizesi

Kanada’ ya ticari faaliyetler gerçekleştirmek için seyahat etmek isteyen kişilerin  Kanada ticari vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bu  muhtemel ticari faaliyetler;  Kanada ürünleri veya hizmetleri satın almak, toplantılara, konferanslara, kongrelere veya fuarlara katılmak, yabancı bir şirketin Kanada şubesinin çalışanlarına eğitim vermek vb. olabilmektedir.

 

Kanada Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Pasaport:Kanada ticari vize başvurularında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, en az 3 ay geçerliliği olan, yıpranmamış ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası olmalıdır.
 • 2 adet biyometirik fotoğraf (güncel, arka fonu beyaz, 35×45 mm ölçülerinde)
 • C. Nüfus Cüzdanı fotokopisi, aile ve adres bilgilerinin yer aldığı tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Vize talep dilekçesi: Çalıştığınız şirket tarafından hazırlanacak yazıda  kurumdaki göreviniz ve istenilen vize süresi ayrıntılı şekilde belirtilmelidir. Vize talep dilekçesi, şirketin antetli kağıdına yazılmalı, seyahatinizin amacını ve süresini bildirmeli, seyahat masraflarınızın karşılanacağı ibraz edilmelidir.
 • Güncel şirket belgeleri (orijinal faaliyet belgesi, imza sirküleri, Sicil gazetesi, vergi levhası fotokopileri)
 • Ticari davetiye:Kanada firması tarafından gönderilen davet mektubunda, davet eden firmanın ismi ve adresi, davet edilen kişinin açık kimlik bilgisi, çalıştığı firma adı ve firmadaki görevi açıkça yazılı olmalıdır. Firma antetli kağıdı ile yazılan davet mektubunda, seyahatin amacı ve süresi, seyahat masraflarının karşılanıp karşılanmayacağının açıklığı kavuşturulması gerekir.
 • Şirketin çalıştığı bankaya ait son 3 aylık vadesiz hesap özeti (hesap hareketlerini gösteren ve minimum 7000 TL bakiyesi olan kaşeli, ıslak imzalı ve bankanın imza sirküleri ile birlikte ibraz edilmelidir)
 • Kira, Tapu, Araç Ruhsatı fotokopileri (Varsa)
 • Evlilik Cüzdanı fotokopisi (Varsa)
 • Kanada Vize Başvuru Formu
 • Aile Bilgi Formu

 

 

 • Kanada Ticari Vizesine başvuru için gerekli olan ek  evraklar
 • Şirket sahibi için:
 • 1- Orjinal Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
2- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi 
3- Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
4- Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
5- SGK (4b) Hizmet dökümü
6- Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 4000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)

 

SGK’lı çalışanlar için:

1- Güncel tarihli Şirket Evrakları (faaliyet belgesinin orijinali, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri, sicil gazetesi fotokopisi)
2- SGK İşe giriş bildirgesi ve Hizmet dökümü
3- Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 4000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)
4- Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)

Call Now ButtonHEMEN ARA!