• Pzt - Cmt 9.00 - 18.00
 • Büyükdere Cad. Fulya Mah. No:32 Kat:7 Şişli, İstanbul

Cezayir

Cezayir Vizesi

Tunus ve Fas arasında olan Akdeniz kıyısında bulunan Cezayir, yıllar içinde farklı yönetimlerin himayesinde kalmış bir liman kentidir. Tarih sahnesinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Cezayir kosmopolit bir kültür yapısına sahiptir.1518 yılında Osmanlı Devleti’nin hakimiyetine girmesiyle Cezayir topraklarında müslüman inancı ve kültürünün dokuları, 1830 yılında Fransa hakimiyeti ile Fransız kültürü hakimdir. Cezayir’de resmi dil Arapça olmasına rağmen halkın çoğunluğu tarafından Fransızca konuşmaktadır. Cezayir’e tatil amaçlı seyahatlerde en uygun dönem sıcakların çok bunlatıcı olmadığı ilk bahar ve yaz aylarıdır.

 

Kuzey Afrika ülkesi olan Cezayir ile Türkiye arasında karşılıklı olarak vize muafiyeti bulunmamaktadır. Cezayir,  sınırlarına giriş yapmak isteyen bazı yabancı ülkelerin vatandaşlarından Cezayir vizesi almalarını talep etmektedir.Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Cezayir’e olan seyahatlerinde Cezayir vize prosedürlerini tamamlamalıdırlar. Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri ise Cezayir’e olan 90 günlük seyahatlerinde vize prosedüründen muaf tutulmuşlardır. Cezayir  vize başvrularını, Cezayir’in Türkiye’de bulunan Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul’daki Cezayir Başkonsolosluğu temsilcilikleri kabul etmektedir.

 

Cezayir vizesi  seyahat amacınıza göre beş kategoriye ayrılır. Cezayir vizesi çeşitleri aşağıdaki gibidir:

Cezayir Turistik  Vizesi,

Cezayir Ticari Vizesi,

Cezayir Geçici Çalışma  Vizesi,

Cezayir Ziyaret Vizesi,

 

Cezayir vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında gerekli olan evrakların doğru ve eksiksiz hazırlanması büyük önem teşkil etmektedir. Paneo Vize  danışmanlarımız Cezayir vize başvuru evraklarınızı hazırlarken size rehberlik edip en kısa zamanda vize başvuru sürecinizi başarıyla tamamlamanızı sağlar.

 

Cezayir Turistik Vizesi

Cezayir turistik vizesi, Cezayir’e yapılacak kısa süreli (azami 90 gün) turistik seyahatler için alınması gereken vize türüdür.

Cezayir Turistik Vizesi için Gerekli Belgeler

1- Pasaport: Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması, ziyaretçinin Cezayir seyahati dönüşü sonrası en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunması gerekir.

2- Dilekçe – Cezayir Turistik Vizesi müracaatında bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumun veya şirketinin antetli kağıdına işvereni/şirket yetkilisi tarafından, şirketinin antetli kağıdına Cezayir Konsolosluğuna/Elçiliğine hitaben kaşeli ve ıslak imzalı şekilde hazırlanmalıdır.

3 – Davetiye:Davet eden şahsın Cezayir’de ikamet ettiği belediyeden onaylı olması gerekmektedir. Davetiyenin olmadığı durumlarda Cezayir’deki bir turizm acentesinden satın alınmış bir tur sözleşmesinin alınması ve vize başvuru sahibi tarafından Cezayir vizesi için gereken evrak listesine eklenmesi gerekmektedir.

4 – Cezayir vize başvuru formu (2 adet)

5 – Biyometrik fotoğraf (2 adet)

 

Cezayir Ticari Vizesi

Cezayir ticari vizesi, Cezayir’de gerçekleştirilecek iş toplantıları, ticari fuarlar ve geziler için verilen verilebilen bir vize türüdür. Cezayir’deki ticari muhataplarınız tarafından davet mektubu ile davet edilmeniz halinde verilmektedir.

 

Cezayir Ticari Vizesi için Gerekli Belgeler

 • Pasaport: on 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması, ziyaretçinin Cezayir seyahati dönüşü sonrası en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunması gerekir.
 • 2 .Dilekçe: Cezayir Konsolosluğuna hitaben şirketin antetli kâğıdına yazılmış olması gerekir. İşveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından kaşe vurularak ve ıslak imzalı şekilde hazırlanmalıdır.
 • Cezayir vize başvuru formu(2 adet)
 • Biyometrik fotoğraf (2 adet)
 • Davetiye (Cezayir şirketinin antetli kağıdına, kaşe ve imzalı)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 
 • İş Sözleşmesi (Şirket çalışanı ise)
 • İmza sirküsü (Şirket sahibi ise)

 

 Cezayir Geçici Çalışma Vizesi

Cezayir geçici çalışma vizesi kısa  dönemli (en çok 90 gün) ve çoğunlukla proje bazlı işler için verilmektedir. Cezayir geçici çalışma vizesi,  30 günlük ve tek girişli çalışma vizesi, 30 günlük ve ülkeye çoklu giriş hakkı veren çalışma vizesi ve 90 günlük çoklu giriş hakkı tanıyan çalışma vizesi olmak üzere üç çeşittir.

 

Cezayir Geçici Çalışma Vizesi için Gerekli Belgeler

 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması, ziyaretçinin Cezayir seyahati dönüşü sonrası en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunması gerekir.
 • Dilekçe: Cezayir Konsolosluğuna hitaben şirketin antetli kâğıdına yazılmış olması gerekir. İşveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından kaşe vurularak ve ıslak imzalı şekilde hazırlanmalıdır.
 • Cezayir vize başvuru formu(2 adet)
 • Biyometrik fotoğraf (2 adet)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi 
 • Cezayir Çalışma Bakanlığı onaylı, Cezayir’de bulunan şirket ile yapılmış iş sözleşmesi.
 • Cezayir Çalışma Bakanlığı onaylı, ülkeye geri dönüş taahhütnamesi.
 • Cezayir Çalışma Bakanlığı Onaylı, geçici çalışma izni.

 

Cezayir Ziyaret Vizesi

Cezayir ziyaret vizesi, Cezayir’de ikamet eden ve yasal çalışma hakkına sahip aile bireyi, akraba veya arkadaşı ziyaret etmek için başvurulan vize türüdür.    

 

Cezayir Ziyaret Vizesi için Gerekli Belgeler

 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması, ziyaretçinin Cezayir seyahati dönüşü sonrası en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunması gerekir.
 • Dilekçe: Cezayir Konsolosluğuna hitaben şirketin antetli kâğıdına yazılmış olması gerekir. İşveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından kaşe vurularak ve ıslak imzalı şekilde hazırlanmalıdır.
 • Cezayir vize başvuru formu(2 adet)
 • Biyometrik fotoğraf (2 adet)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi 
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • 7 .Davetiye: Cezayir vatandaşı olan veya Cezayir ikamet izni bulunan kişinin, bağlı bulunduğu Cezayir Belediyesi tarafından onaylanmış bir davetiye göndermesi gerekiyor.

 

Cezayir Vizesi Sıkça Sorulan Sorular

Umuma Mahsus Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri ise ülkeye yapacakları 3 aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Cezayir’de vize sürenizden daha fazla kaldıysanız gümrükte ceza ödemeniz gerekecektir.
Cezayir vizenizin süresi bitmeden yeniden Cezayir vizesi başvurusu yapamazsınız. Fakat vize sürenizin bitmesine az bir süre kalmış ve sizin seyahat planınıza göre vize bitiş tarihinden sonra seyahat edecekseniz, vize alabilirsiniz. Örneğin; 10 temmuzda tarihinde vizeniz bitiyor ise; 5 temmuzda tarihinde 15 temmuzda yapacağınız seyahatiniz için vize talebinde bulunabilirsiniz.
Cezayir vize başvurusu sonuçlanması 2 iş günüdür.
Cezayi vizesi için gerekli evraklar; -Pasaport -Kimlik Fotokobisi -2 adet 35x45 mm biometrik foğraf
Vizeniz üzerinde bulunan “Expire le” kısmında yazan tarihten önce çıkış yapmanız gerekmektedir. Kullanmadığınız takdirde vizeniz kullanılamaz hale gelmektedir.
Hayır. Vizeniz üzerinde “Duration of Each Stay” kısmında yazan gün kadar kalabilirsiniz. Özel bir durum yoksa bu kısımda 30 gün yazar.
Call Now ButtonHEMEN ARA!