• Pzt - Cmt 9.00 - 18.00
 • Büyükdere Cad. Fulya Mah. No:32 Kat:7 Şişli, İstanbul

Avustralya

Avustralya Vizesi

Güney  yarımkürede bulunan ve bir ada ülkesi olan Avustralya,  Okyanusya kıtasının çok büyük bir bölümünü kaplamaktadır. Hiç bir ülke ile kara sınırı olmayan Avustralya 25.760 kilometrelik bir sahil şeridine sahiptir. Doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen ülke, bir çok milli park ve doğal yaşam alanına sahiptir. Avustralya’nın en büyük şehri Sydney, başkenti ise Canberra’ dır. Avustralya, ekonomik özgürlük, kişi başına düşen milli gelir ve  yaşam kalitesi açısından dünya ülkeleri arasında ilk onun içerisinde yer almaktadır. Avustralya’ da sınıf ayrımcılığı ve ırkçılık hoş karşılanmayan olgulardır. Aynı zamanda, kadın erkek eşitliği toplumun her alanında sağlanmış durumdadır. Ülkede yılın belirli aylarında yerel ve uluslararası festivaller turistler tarafından ilgi gören etkinliklerdir. Sydney  Mardi Gras, Spirit Festival ve Homeground en çok ilgi göre kültür festivalleridir. Her yıl ocak ayında Melbourne’ de düzenlenen dört dünya Grand Slam tenis turnuvasından ilki olan Avustralya Açık, ülkenin en önemli spor etkinliğidir. Avustralya’ ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının ülkenin güney yarımkürede olduğunu göz önünde bulundurarak seyahat planlarını oluşturmaları tavsiye edilmektedir. Avustralya’da yaz ayları aralık, ocak ve şubat aylarına denk gelmektedir.

 

Avustralya’ ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus, Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamilleri hiç bir ayrım olmaksızın Avustralya vize uygulamasına tabidir. anada vizesi göçmen olmayan vize ve göçmen vize olmak üzere iki kategoriye ayrılmıştır. Göçmen vize türü uzun süreli vizelerdir. Avustralya uzun süreli öğrenci vizesi, Avustralya aile birleşimi vizesi  ve Avustralya geçici oturum vizesi göçmen vize kategorisindedir. Göçmen olmayan vize türü kısa süreli vizelerdir. Avustralya turistik vizesi, Avustralya ticari vizesi, Avustralya aile ve arkadaş ziyaret vizesi, Avustralya kısa süreli öğrenci vizesi, Avustralya tıbbi tedavi vizesi ve Avustralya transit vizesi göçmen olmayan vize kategorisindedir.

Avustralya vize başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için başvuru evraklarının doğru eksiksiz hazırlanması büyük önem teşkil etmektedir. Paneo Vize uzman ekibi, Avustralya vize başvurularınızın olumlu sonuçlanması için bu süreci titizlikle yönetir. Avustralya vize başvurunuzu, Paneo Vize  danışmanınız aracılığı ile Avustralya Başkonsolosluğu’na iletebilirsiniz. Böylece, vize başvuru sürecinde gereksiz zaman kaybı yaşamaz  ve en büyük red alma sorunlarından biri olan yanlış ya da eksik belge sunumu gibi basit hatalar sebebiyle olumsuz bir sonuçla karşılaşmazsınız.

 

Avustralya Turistik Vizesi

Avustralya’ya gezi ve tatil amacı ile seyahat edecek bireylerin başvuru yaptığı vize kategorisidir. Avustralya turistik vizesi tek girişli olarak verilmektedir. Eğer vizeniz çok girişli olarak verilirse istediğiniz sayıda  Avustralya’ ya giriş çıkış yapabilirsiniz. Avustralya  turistik vizesi alabilmeniz için; sağlıklı olmanız, Avustralya’ da bulunacağınız süre boyunca harcamalarınızı karşılayacak maddi geliriniz ve Avustralya Devleti’ne ödenmemiş herhangi bir borcunuz olmaması gerekmektedir.

 

Avustralya Turistik Vizesi için Gerekli Temel Evraklar

 1. Vize talep dilekçesi: Avustralya Büyükelçiliği’ne hitaben, seyahat amacınızı ve seyahat tarihinizi belirten ingilizce olarak  yazılmış turistik seyahat istek yazısı.(Antetli kağıda  ıslak imzalı ve mühürlü olmalıdır.)
 2. Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 7000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)
 3. Kira geliri, tapu ve araç ruhsatı fotokopileri (varsa)
 4. Evli olanlardan evlilik cüzdanı fotokopisi
 5. Başvurunuz aile veya arkadaş ziyareti ise davetiye mektubu. (Davetiye mektubunu hazırlayan kişi Avustralya vatandaşı ise pasaportunun fotokopisi, eğer oturum izni sahibi ise oturum izni kartının önlü arkalı fotokopisi
 6. C. nüfus cüzdanı fotokopisi, yabancı uyruklu ise oturum izninin fotokopisi
 7. 2 adet biometrik fotoğraf (güncel tarihli, arka fonu beyaz)
 8. Pasaport: Avustralya turistik vize başvurularında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, en az 3 ay geçerliliği olan, yıpranmamış ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası olmalıdır.
 9. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgilerini içermeli. Evli kadınların evlendikten sonraki soyadı ile birlikte evlenmeden önceki soyadının yer aldığı tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini alması gerekmekte.)
 10. Avustralya Vize Başvuru Formu (Form 1419): İngilizce olarak doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

 

Avustralya vizesi için istenen ek belgeler

 Şirket sahibi için:

1- Orjinal Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
2- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi 
3- Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
4- Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
5- SGK (4b) Hizmet dökümü
6- Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 7000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)

Memur için:

1- Görev ve İzin yazısı (kişinin bağlı bulunduğu kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı
2- Görev kimlik kartı fotokopisi
3- Maaş Bordrosu (son 3 aylık, imzalı ve mühürlü)

Doktor, avukat veya tüccar için:

1- Oda Sicil kaydı (Son 3 ay içerisinde alınmış)
2- Güncel Şirket Evrakları (sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi)
3- Meslek kimlik kartı fotokopisi
4- SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü
5- Maaş Bordrosu (son aylık kaşe ve ıslak imzalı)

 SGK’lı çalışanlar için:

1- Güncel tarihli Şirket Evrakları (faaliyet belgesinin orijinali, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri, sicil gazetesi fotokopisi)
2- SGK İşe giriş bildirgesi ve Hizmet dökümü
3- Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 7000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)
4- Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)

Emekliler için:

 1. Emeklilik kartı fotokopisi.
 2. Emekli olunan kurumdan alınmış yazı (ıslak imzalı) ya da e-devlet’ten alınmış emeklilik kaydı ve emeklilik maaş bilgisinin çıktısı.
 3. Emeklilik maaşı aldığı bankadan geriye dönük 3 aylık banka dökümü ve banka yetkilisinin imza sirküleri
 4. Son 3 aylık Şahsi Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (Bakiyesi en az 7000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı).
 5. Öğrenciler için:
 • Öğrenci belgesi.
 • Muvakatname (18 yaşından küçükler için).

 

Avustralya Ticari Vizesi

Avustralya’ ya ticari faaliyetler gerçekleştirmek için seyahat etmek isteyen kişilerin  Avustralya ticari vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bu  muhtemel ticari faaliyetler;  Avustralya ürünleri veya hizmetleri satın almak, toplantılara, konferanslara, kongrelere veya fuarlara katılmak, yabancı bir şirketin Avustralya şubesinin çalışanlarına eğitim vermek vb. olabilmektedir. Avustralya ticari vizesi 3, 6, veya 12 aylık verilebilmektedir.

 

Avustralya Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Pasaport:Avustralya ticari vize başvurularında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, en az 3 ay geçerliliği olan, yıpranmamış ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası olmalıdır.
 • 2 adet biyometirik fotoğraf (güncel, arka fonu beyaz, 35×45 mm ölçülerinde)
 • C. Nüfus Cüzdanı fotokopisi, aile ve adres bilgilerinin yer aldığı tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Vize talep dilekçesi: Çalıştığınız şirket tarafından hazırlanacak yazıda  kurumdaki göreviniz ve istenilen vize süresi ayrıntılı şekilde belirtilmelidir. Vize talep dilekçesi, şirketin antetli kağıdına yazılmalı, seyahatinizin amacını ve süresini bildirmeli, seyahat masraflarınızın karşılanacağı ibraz edilmelidir.
 • Güncel şirket belgeleri (orijinal faaliyet belgesi, imza sirküleri, Sicil gazetesi, vergi levhası fotokopileri)
 • Ticari davetiye:Avustralya firması tarafından gönderilen davet mektubunda, davet eden firmanın ismi ve adresi, davet edilen kişinin açık kimlik bilgisi, çalıştığı firma adı ve firmadaki görevi açıkça yazılı olmalıdır. Firma antetli kağıdı ile yazılan davet mektubunda, seyahatin amacı ve süresi, seyahat masraflarının karşılanıp karşılanmayacağının açıklığı kavuşturulması gerekir.
 • Şirketin çalıştığı bankaya ait son 3 aylık vadesiz hesap özeti (hesap hareketlerini gösteren ve minimum 7000 TL bakiyesi olan kaşeli, ıslak imzalı ve bankanın imza sirküleri ile birlikte ibraz edilmelidir)
 • Kira, Tapu, Araç Ruhsatı fotokopileri (Varsa)
 • Evlilik Cüzdanı fotokopisi (Varsa)
 • Avustralya Vize Başvuru Formu (Form 1419): İngilizce olarak doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

 

 • Avustralya Ticari Vizesine başvuru için gerekli olan ek  evraklar
 • Şirket sahibi için:
 • 1- Orjinal Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
2- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi 
3- Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
4- Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
5- SGK (4b) Hizmet dökümü
6- Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 4000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)

 

SGK’lı çalışanlar için:

1- Güncel tarihli Şirket Evrakları (faaliyet belgesinin orijinali, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri, sicil gazetesi fotokopisi)
2- SGK İşe giriş bildirgesi ve Hizmet dökümü
3- Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 4000 TL olmalı. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalı)
4- Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)

Call Now ButtonHEMEN ARA!