• Pzt - Cmt 9.00 - 18.00
  • Büyükdere Cad. Fulya Mah. No:32 Kat:7 Şişli, İstanbul

Çin Aile Birleşimi (Q1) Vizesi Başvuru Rehberi

Çin Aile Birleşimi Q1 Vizesi Nedir?

Çin Aile Birleşimi Q1 vizesi, Çin’de süresiz oturma hakkına sahip olan yabancıların eşleri, çocukları, anne ve babaları, kardeşleri, torunları gibi aile fertlerine verilen bir vize türüdür. Bu vize, aile bütünlüğünü korumayı amaçlar ve uzun süreli ikamet izni sağlar.

Çin Aile Birleşimi Q1 Vizesi Nasıl Alınır?

Çin’e giriş yaptıktan sonra, Q1 vizesi başvurusu için 30 gün içinde başvurmanız gerekmektedir. Evlatlık edilen çocukların vize başvurusu ise Çin’e girişten sonra 30 gün içinde yapılmalıdır.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Çin Aile Birleşimi (Q1) vizesi için başvuru yaparken aşağıdaki evrakları hazırlamanız gerekmektedir:

  1. Pasaport: Geçerlilik süresi en az altı ay olan ve boş vize sayfaları bulunan pasaportunuzun aslı ve bir fotokopisi.
  2. Fotoğraf: İki adet güncel biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz olmalıdır).
  3. Davetiye: Çin vatandaşı veya süresiz oturma iznine sahip yabancı aile üyenizden gelen davetiye. Davetiyede davet edilen kişinin bilgileri, ziyaret amacı, varış tarihi, ikamet süresi ve davet eden kişinin bilgileri yer almalıdır. Davet eden kişinin nüfus cüzdanının fotokopisi veya yabancı uyrukluysa pasaport ve ikamet belgesinin fotokopisi de gereklidir.
  4. Akrabalık İlişkisi Belgesi: Başvuru sahibi ile davet eden kişi arasındaki akrabalık ilişkisini gösteren belge (evlilik cüzdanı, doğum belgesi, noter onaylı akrabalık ilişkisini gösteren belge).
  5. Sabıka Kaydı: Savcılıktan alınmış sabıka kaydı belgesi.
  6. Mali Durum Göstergesi: En az 30.000 Türk Lirası bakiyesi olan bir banka hesabının belgesi veya banka mevduatı belgesi. (Bu miktar seyahat sürenize göre farklılık gösterebilir.)
  7. Çocuk Bakımı İçin Gerekli Evraklar (Çocuklar İçin): Eğer çocuklarınızı uzun süreli olarak Çin’deki aile üyelerine teslim etmek istiyorsanız, çocuk bakımı tasdik belgesi veya noter tarafından tasdik edilmiş çocuk bakımı için vekaletname gerekebilir. Ayrıca, çocuğun bakımını üstlenecek kişinin belgeleri ve Çin vatandaşı aile üyesinin durumunu gösteren belgeler de gerekebilir.

Çin vizesi başvuruları karmaşık olabilir ve gereksinimler zaman zaman değişebilir. Her zaman en güncel bilgilere ve belgelerinize Paneo Travel aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA!