• Pzt - Cmt 9.00 - 18.00
 • Büyükdere Cad. Fulya Mah. No:32 Kat:7 Şişli, İstanbul

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir Vize İstiyor Mu?

Cezayir’e seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri  vize almak zorundadır.

Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport, Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise 90 gün süreyle Cezayir  ziyaretleri için vizeden muaftır.

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir Devleti, ülkeye yapılacak seyahatin amaçlarına uygun olarak giriş vizelerini farklı türlere göre sınıflandırmıştır. Planladığınız seyahate en uygun olan vize türünün belirlenmesi, gerekli Cezayir vize evraklarının hazırlanması noktasında sizlere zaman kazandıracaktır. Doğru evrakların hazırlanıp eksiksiz sunulması vize başvurunuzun da olumlu değerlendirilmesini sağlayacaktır.

Cezayir vize başvurularını Cezayir Ankara Büyükelçiliği, Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu veya yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinden yapmaları gerekmektedir.

Ancak vize verme yetkisi olan tek diplomatik temsilcilik Cezayir Ankara Büyükelçiliğidir. Bu nedenle yapılan tüm başvurular Büyükelçiliğe yönlendirilmektedir ve burada değerlendirilmektedir.

Vize başvuru işlemleri için randevu alındıktan ve talep edilen evraklar hazırlandıktan sonra başvuru gerçekleştirilebilmektedir.

Cezayir vizesi başvurusu için gerekli evraklar nedir?

 • Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Pasaport (Vize bitim tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli ve 2 sayfası boş olmalı)
 • 2 adet biometrik fotoğraf (3,5*4,5 cm ve arka fonu beyaz)
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat belgeleri (Uçak veya gemi bileti rezervasyonu vb.)
 • Konaklama belgeleri (Otel vb. rezervasyonu)
 • Davetiye (Seyahat amacı fark etmez)
 • 30.000 EUR teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Banka hesap dökümleri
 • Vize ücreti ödendiğini gösteren dekont
Ek Vize Evrakları:

Çalışanlardan ek olarak istenen;

   • SGK işe giriş bildirgesi,
   • 4A hizmet dökümü,
   • Maaş bordrosu gibi belgeler,
İşverenlerden ek olarak istenen;
   • Vergi levhası,
   • İmza sirküleri,
   • Faaliyet belgesi gibi belgeler

Ticari vize için gerekli ek olarak;

   • Şirketin imza sirküleri,
   • Faaliyet belgesi,
   • Vergi levhası fotokopisi,
   • Ticari sicil gazetesi gibi belgeler,

Fuar vizesi için gerekli ek olarak;

   • Fuar davetiyesi vb. belgeler,

Misafir vizesi için gerekli ek olarak;

   • Kalınacak yerin adres beyanı gibi belgeler,

Eğitim vizesi için gerekli ek olarak;

   • Gidilecek olan okuldan gelecek davetiye,
   • Eğitim masraflarının karşılanacağına dair talep edilen belgeler vb.

Çalışma ve geçici çalışma vizesi için gerekli ek olarak;

   • Çalışma sözleşmesi,
   • Cezayir’den geri dönüş taahhütnamesi gibi belgeler

Kültürel vize için gerekli ek olarak;

   • Kültür, spor veya bilim ile ilgili yapılacak aktiviteler için davetiye vb.

Tıbbi tedavi vizesi için gerekli ek olarak;

   • Sağlık raporu,
   • Sağlık giderlerinin karşılanacağına dair belge vb.

Basın vizesi için gerekli ek olarak;

   • Basın kartı,
   • Teknik ekipman malzeme listesi gibi belgeler,

Cezayir’e girişte ülkeye getirilen döviz miktarı da beyan edilmek zorundadır ve çıkışta beyan edilen miktar kadar döviz çıkarılabilmektedir.

Cezayir vize işlemleri, başvurmanız gereken vize türünün belirlenmesi ile gerekli olan evrak listesinin hazırlanmasıyla süreç devam etmektedir. Vize türünüzün gerektirdiği evrak listesi tarafınıza yollandıktan sonra bu evrakların nasıl hazırlanması gerektiği, doğruluğunun nasıl olacağı konusunda da danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

Gerekli olan Cezayir vize başvuru evraklarınızı bizzat ofislerimize gelerek teslim edebileceğiniz gibi kargo yoluyla da bizlere gönderebilirsiniz.

Sizlerden istenen evrakların doğruluğu ve eksiksizliğinin kontrolü sonrası alınmış olan randevu saat ve tarihinde sizin adınıza başvurunuz gerçekleştirilecektir.

Cezayir vize işlemleri ve diğer konularda detaylı bilgi alabilmek için alanında uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Cezayir Vizesi İçin Sağlık Sigortası Zorunlu Mu?

Cezayir vizesi başvurusunda bulunacak olan kişiler, vize türüne göre gerekli evraklar arasında seyahat sağlık sigortasını da sunmak zorundadırlar. Cezayir vize türlerine göre evraklar da kendi içerisinde farklılık göstermektedir.

Turistik vize başvurusu için otel ve uçak rezervasyonları sunmak zorunlu iken ticari vize için iş anlaşma metni, vergi ve imza sirküsü gibi evraklar zorunlu iken eğitim ve diğer vize türleri başka evrakların sunumunu gerektirmektedir.

Cezayir turistik ve diğer türde vize başvurularında bulunacak olan tüm vatandaşların sunmak zorunda olduğu genel evraklar arasında sağlık sigortası da yer almaktadır.

Cezayir vizesi için sağlık sigortasının Cezayir’e yapılacak olan seyahat süresinin tamamını kapsamak zorunluluğu bulunmaktadır. Cezayir vizesi için sağlık sigortası ile diğer evraklar hakkında bilgi almak ve vize başvurusunda bulunmak için uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Ücreti 2022

Cezayir vize ücreti, konsolosluk tarafından belirlenmekte olup, konsoloslukça vize başvuru işlemleri için talep edilmektedir. Cezayir vize ücreti vizenizin reddi durumunda iadesi yapılmamaktadır. Ücretin belirlenmesi, talep edilmesi, iadesinin yapılmaması gibi tüm sürecin tasarrufunun konsoloslukta olduğunu hatırlatmak isteriz.

Cezayir vize ücreti 2022 yılında güncellenmiş olup, başvurusunda bulunacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında Cezayir’de kalacağınız süre, ülkeye kaç kere giriş çıkış yapılacağı, ülkeye hangi amaçla gittiğiniz gibi detaylara göre vize ücretinde farklılıklar olabilecektir.

Cezayir vize ücreti hakkındaki tüm detaylara Cezayir uzman vize danışmanlarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Vize başvuru gerekli evrakları arasında yer alan Cezayir vize başvuru ücreti yatırıldığını gösteren dekontun da yer alması gerekmektedir. Dekontun başvuru sırasında sunulmaması durumunda başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi söz konusu olabileceğinden bu detayın önemini vurgulamak isteriz.

Cezayir vize ücreti 2022 ve gerekli evrak listesi ile diğer tüm detaylar hakkında Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Cezayir Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Tüm evraklar eksiksiz ve doğru teslim edilerek başvuru süreci tamamlanmalıdır.

Cezayir vize başvurularının sonuçlanması 2-10 gün arası kadar sürdüğü için başvuruların seyahatten en az 10 gün öncesinde tamamlanması gerekmektedir. Gerektiği durumlarda ek evrak talep edilebildiği için süreç uzamaktadır. Bu nedenle başvuru ne kadar erken yapılırsa o kadar iyi olacaktır.

Cezayir vize işlemleri ve başvurunuzu sizin adınıza yapmak için konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan Paneo Vize aracılığıyla güvenle yapabilirsiniz. Vize sürecinizin planlanması, başvuru yapılması ve takibi konusunda deneyimli ve uzman kadromuz her zaman sizlerle.

Cezayir Vizesi Sıkça Sorulan Sorular

Umuma Mahsus Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri ise ülkeye yapacakları 3 aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Cezayir’de vize sürenizden daha fazla kaldıysanız gümrükte ceza ödemeniz gerekecektir.
Cezayir vizenizin süresi bitmeden yeniden Cezayir vizesi başvurusu yapamazsınız. Fakat vize sürenizin bitmesine az bir süre kalmış ve sizin seyahat planınıza göre vize bitiş tarihinden sonra seyahat edecekseniz, vize alabilirsiniz. Örneğin; 10 temmuzda tarihinde vizeniz bitiyor ise; 5 temmuzda tarihinde 15 temmuzda yapacağınız seyahatiniz için vize talebinde bulunabilirsiniz.
Cezayir vize başvurusu sonuçlanması 2 iş günüdür.
Cezayi vizesi için gerekli evraklar; -Pasaport -Kimlik Fotokobisi -2 adet 35x45 mm biometrik foğraf
Vizeniz üzerinde bulunan “Expire le” kısmında yazan tarihten önce çıkış yapmanız gerekmektedir. Kullanmadığınız takdirde vizeniz kullanılamaz hale gelmektedir.
Hayır. Vizeniz üzerinde “Duration of Each Stay” kısmında yazan gün kadar kalabilirsiniz. Özel bir durum yoksa bu kısımda 30 gün yazar.

Cezayir vize işlemlerini Paneo Vize ayrıcalığı ile deneyimleyin!

Çünkü:

1-Paneo Vize alanında uzman vize danışmanları seyahat planınıza uygun olan vize türünü belirler.

2-Belirlenen vize türünüze ve maddi, sosyal statünüze en uygun ve gerekli evrak listesi oluşturulur.

3-Vize başvurunuz gerekli olan dilekçeler editörlerimiz tarafından özenle ile yazılır.

4-Başvurunuzu destekleyici evrakların hazırlanması konusunda yönlendirilir, yardım alırsınız.

5-Hazırlanan evraklarınız özenle incelenerek vize başvurunuzun olumsuz değerlendirilmemesi için en uygun olan güncel ve doğru bilgileri sunmanız sağlanır.

6-İsteğinize bağlı olarak seyahat sağlık sigortanız tarafımızca oluşturulur.

7-Seyahatiniz için gerekli uçak ve otel rezervasyonlarınız gerçekleştirilir.

8-Cezayir vize başvurusuna şahsen gelmenize gerek olmadığı durumda dış operasyon sorumlumuz tarafından vize başvurunuz gerçekleştirilir.

9-Vize başvuru sonucunuz tamamlandığında vize danışmanlarımız tarafından bilgilendirilerek, vizeniz tarafınıza teslim edilir.

 

Call Now ButtonHEMEN ARA!