• Pzt - Cmt 9.00 - 18.00
  • Büyükdere Cad. Fulya Mah. No:32 Kat:7 Şişli, İstanbul

Almanya’ya Giriş Kısıtlamaları ve İstisnalar

Aşılı yolcular için Almanya’ya uluslararası seyahate izin verilir. Avrupa Ekonomik Alanı’nın aşılanmamış vatandaşları ve ‘temel nedenlerle’ seyahat edenler için istisnalar vardır. Girişe izin verildiğinden emin olmak için gerekliliklere uymak gerekir.

İstisnai Seyahat

Aşılanmamış yolcular için sınırların kapatılmasına yönelik muafiyetler, eğitim amaçlı seyahatler ve yüksek vasıflı işçiler de dahil olmak üzere temel nedenlerle uygulanmaktadır. Tamamen aşılanmadıkça turizm amaçlı seyahate izin verilmez. Muafiyetlerin tam listesi https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs/EN/topics/civil- protection/coronavirus/coronavirus-faqs.html#doc13797140bodyText3 adresinde bulunabilir. Bölge’de son 10 gün içinde seyahat etmelerine izin verilmeyecektir. Kalkıştan sonraki 72 saat içinde alınan PCR, LAMP veya TMA testinin negatif veya kalkıştan sonraki 24 saat içinde alınan negatif antijen testi sonucunun kanıtını sunması gereken vatandaşlar ve sakinler için istisnalar mevcuttur ve varışta 14 gün boyunca kendi kendine karantina. ‘Virüs varyant alanlarının’ listesi

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html adresinde bulunabilir.

Aşılar ve Aşılanmış Olarak Seyahat Etme

Onaylanmış bir aşının kullanımıyla COVID-19’a karşı tam aşı için geçerli bir uluslararası sertifika sunan yolcuların, Almanya’ya önemli bir neden olmaksızın girmelerine izin verilir ve test ve karantina gerekliliklerinden muaf tutulur. Nihai doz, kalkıştan en az 14 gün önce uygulanmış olmalıdır. Varıştan önceki 10 gün içinde bir ‘virüs varyant bölgesini’ ziyaret edenler için muafiyetler iptal edilir. Güncellenmiş liste https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.htm adresinde bulunabilir.

AB Dijital COVID Sertifikası

Seyahat edenler, AB Dijital Sertifikalarını aşı, negatif test sonucu veya önceki iyileşme kanıtı olarak kağıt veya dijital formatta sunabilirler. Bu şekilde sağlanan sağlık belgeleri varışta daha fazla doğrulama gerektirmeyecektir. AB sakinlerinin sertifikalarına nasıl erişebilecekleri de dahil olmak üzere AB Dijital Sertifikası ile ilgili tüm ayrıntılar https://ec.europa.eu/info/live-work- travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19 adresinde bulunabilir. -aşılar-avrupalılar/ab- dijital-covid-certificate_tr

Karantina Uygulaması

Aşısız yolcuların varışta 10 gün boyunca kendilerini karantinaya almaları gerekmektedir. 5. günden sonra bir PCR testi yapılırsa ve olumsuz bir sonuç https://einreiseanmeldung.deye yüklenirse bu süre kısaltılabilir.

Test/Tıbbi Onay Belgesi

Varışta, kalkıştan sonraki 72 saat içinde alınan negatif nükleik asit testinin veya 48 saat içinde alınan antijen testi sonucunun kanıtı sunulmalıdır. Kabul edilen nükleik asit testleri, PCR, LAMP veya TMA’yı içerir. Alternatif olarak, yakın zamanda COVID-19’dan iyileşenler test gerekliliklerinden muaftır ve kalkıştan en az 28 gün önce ve varışta 180 günden fazla olmamak üzere alınan pozitif bir antijen veya PCR testinin kanıtını sağlayabilir. Sağlık belgeleri Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen testler hakkında daha fazla ayrıntı https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Tests.html adresinde bulunabilir.

Call Now ButtonHEMEN ARA!